Lech Kaniuk (Polska)

Lech Kaniuk (Polska)

Właściciel, Lech Kaniuk Holding

Seryjny przedsiębiorca, współwłaściciel kilkunastu spółek, ekspert od innowacji i skalowania biznesu, współautor sukcesów takich marek jak PizzaPortal, iTaxi, Bean & Buddies czy SunRoof dzieli się lekcjami ze swojej pracy, życia i biznesu.

Lech Kaniuk, mając zaledwie 18 lat sprzedał swoją pierwszą innowację dla Wargön Alloys, a jako 20-latek został najmłodszym doradcą ds. innowacji w szwedzkiej, państwowej firmie ALMI Företagspartner.

Od 2006 roku pomagał tworzyć OnlinePizza Norden AB, a w 2009 roku dołączył na pełen etat do firmy, żeby rozpocząć działalność firmy w Polsce. W 2010 r. w Łodzi założył spółkę-córkę PizzaPortal.pl. Rok 2012 to huczne przejęcie OnlinePizza Norden (w tym, także łódzkiego portalu) przez niemieckiego inwestora – Delivery Hero, za które Kaniuk i jego wspólnicy otrzymali 120 milionów złotych. Kaniuk kontynuował przez 4 lata rozwój Delivery Hero, aż do wyjścia spółki na niemiecką giełdę przy kapitalizacji ponad 5 miliardów Euro. Sukcesy sprawiły, że Lech Kaniuk stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich start-upowców. 

W 2013 r. otrzymał główną nagrodę w kategorii „Wzór Przedsiębiorczości” od Studenckiego Forum Business Center Club. Od 2013 roku inwestuje razem z Łukaszem Wejchertem w iTaxi, najpopularniejszą aplikację do zamawiania taksówek przez internet.

Obecnie jest Prezesem Zarządu i głównym udziałowcem w SunRoof.Spółka tworzy innowacyjne dachy z paneli słonecznych. SunRoof działa w Skandynawii, Polsce i Kenii. 

Lech Kaniuk Holding inwestuje lub z powodzeniem zarządza wieloma nagradzanymi spółkami, m.in. cieszącą się dużą popularnością aplikacją ePark, producentem kawy Bean & Buddies, Heimdal, Nidavellir, JLS Property, Dropbybox.com, Prowly.com czy Migam.org. 

W 2014 roku jego nazwisko znalazło się na liście ” Top 50 najbardziej kreatywnych osób w polskim biznesie” magazynu Brief.

Prelegent, mentor, wykładowca. Autor książki „ Siła Pędu”