Prelegenci

Arno Meerman (Holandia)

Arno Meerman (Holandia)

Jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym University Industry Innovation Network, wiodącej globalnej sieci, która ułatwia interakcje i stymuluje współpracę między instytucjami szkolnictwa wyższego a przemysłem. Przez ostatnie 7 lat rozbudował UIIN do jednej z największych sieci współpracy uniwersytetów z przemysłem na całym świecie.

Więcej
Jaromir Zahradka (Czechy)

Jaromir Zahradka (Czechy)

Jest CEO i współzałożycielem i&i Prague, inkubatora biotechnologicznego i firmy inwestycyjnej należącej do Instytutu Chemii Organicznej i Biochemii Akademii Nauk Republiki Czeskiej. i&i Prague przyspiesza etap weryfikacji koncepcji projektów w dziedzinie Medtech, diagnostyki i odkrywania leków.

Więcej
Christine Miller (USA)

Christine Miller (USA)

Pedagog, badacz i praktyk pracujący na styku antropologii, projektowania i biznesu. Doktorat obroniła na Wayne State University w Detroit, Michigan, w USA. Jej zainteresowania badawcze obejmują systemy społeczno-techniczne i sposoby ich wykorzystania, oraz to jak społeczność i kultura wpływają na projektowanie i rozpowszechnianie / przyjęcie / adaptację nowych produktów, procesów i technologii.

Więcej
dr Katarzyna Hess - Wiktor (Szwecja)

dr Katarzyna Hess – Wiktor (Szwecja)

Założycielka sztokholmskiego startupu Minnity, tworzy intuicyjne cyfrowe narzędzia, ułatwiające opiekę nad osobami z demencją i podnoszące kompetencje opiekunów. Doktor psychologii (Uniwersytet Jagielloński), specjalistka w zakresie komunikacji z osobami z demencją. Laureatka nagrody Female Founder of the Year 2017 podczas Sweden Demo Day, finalistka Stockholm Innovation Scholarship 2019.

Więcej
dr Lech Ignatowicz (Szwecja)

dr Lech Ignatowicz (Szwecja)

Dr. nauk medycznych w dziedzinie immunologii i chorób zakaźnych (Karolinska Institutet), współzałożyciel i CEO firmy Biopromic AB (Szwecja) działającej w branży diagnostyki chorób zakaźnych i tworzącej nowa generacje testów point-of-care.

Więcej
prof. Ewelina Ferchow (Meksyk)

prof. Ewelina Ferchow (Meksyk)

Kreatorka systemów innowacji, osoba o niezliczonych kontaktach, inspiratorka dla twórców. Współzałożycielka Verde Olarte, organizacji promującej początkujących artystów z Ameryki Łacińskiej. Krajowy leader ds. innowacji i myślenia wykładniczego w Instituto Tecnológico de Monterrey (Meksyk).

Więcej
Jerzy Guse (Australia/Chiny)

Jerzy Guse (Australia/Chiny)

Jerzy jest australijskim przedsiębiorcą z ponad 9-letnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej i efektywności energetycznej, zarówno od technicznj, jak i finansowej strony. Był założycielem i współzałożycielem wiele firm w sektorze energii odnawialnej: Tivok Australia, Tivok Energy na Bliskim Wschodzie, Arc Renewable Group i Atlas Renewables.

Więcej
Witold Casetti (Włochy/ Polska)

Witold Casetti (Włochy/ Polska)

Prezenter i dziennikarz, karierę medialną rozpoczął, biorąc udział w telewizyjnym talk show Europa da się lubić (TVP2). Obecnie prowadzi program Warszawa Vita w portalu internetowym wsensie.pl Prowadzi także działalność biznesową, rozwijając między innymi Structogram.pl, komercjalizujący system treningowy pozwalający na lepszą komunikację i zrozumienie innych ludzi.

Więcej
dr Maria Olsson (Szwecja)

dr Maria Olsson (Szwecja)

Specjalistka od rozwoju nowych technologii, międzynarodowego marketingu, ochrony środowiska, polityki imigracyjnej i spraw konsumenckich, przewodnicząca Rady Fundacji Polonia Gospodarcza Świata. Właścicielka firmy Maria Olsson Konsult. Propaguje nowe rozwiązania technologiczne służące do odzyskiwania energii z odpadów i biopaliw oraz innych odnawialnych źródeł energii.

Więcej
Philip Link (Australia)

Philip Link (Australia)

Ma ponad 12 lat doświadczenia w dziedzinie doradztwa w zarządzaniu, usługach doradztwa i usługach atestacyjnych w zróżnicowanych obszarach w obrębie czystych technologii (zarządzanie emisjami dwutlenku węgla, wydajność energetyczna, energia odnawialna i biopaliwa, zrównoważony rozwój, climate disclosure and economic camp,  analiza kosztów i zysków)

Więcej
Piotr Mieczkowski (Polska)

Piotr Mieczkowski (Polska)

Ma trzynastoletnie doświadczenie w obszarze telekomunikacji, nowych technologii oraz mediów. Pracował dla Shell, Orange, Polkomtel oraz Cyfrowego Polsatu. W ostatnim czasie związany był z EY, gdzie jako dyrektor rozwijał praktykę Doradztwa Biznesowego. Obecnie dyrektor wykonawczy fundacji Digital Poland.

Więcej
Irena Lundberg (Szwecja)

Irena Lundberg (Szwecja)

Od ponad 30 lat pracuje nad międzynarodowym rozwojem biznesu, wsparciem innowacji i marketingiem miast. Ma wieloletnie doświadczenie w projektach z zakresu rozwoju biznesu w dziedzinie zrównoważonego rozwoju społecznego, gospodarczego i środowiskowego w Sztokholmie.

Więcej
Przemysław Kornatowski (Szwajcaria)

Przemysław Kornatowski (Szwajcaria)

Jest doktorantem w Laboratory of Intelligent Systems na École Polytechnique Fédérale de Lausanne w Szwajcarii. Tematem jego pracy doktorskiej są składane roboty latające wykorzystywane do transportowania ładunków podczas misji poszukiwawczych i ratowniczych. Prowadzi start-up’a Dronistics. MIT „Innovators Under 35”

Więcej
Sławomir Olejnik (Polska)

Sławomir Olejnik (Polska)

Dyrektor Zarządzający ds. Rozwoju w Podkarpackim Centrum Innowacyjności oraz Prezes Zarządu Fundacji Polska Innowacyjna, która od 5 lat buduje sieć Polaków, Polonii i osób polskiego pochodzenia, zajmujących się nauką, innowacjami, komercjalizacją technologii i biznesem.

Więcej
Łukasz Zieliński (Polska)

Łukasz Zieliński (Polska)

Jest polskim rzecznikiem patentowym w polsko-holenderskiej kancelarii patentowej AOMB. Pracuje w zespole life-science i specjalizuje się w obszarze farmacji, biotechnologii i medycyny. ył dyrektorem działu badawczo-rozwojowego w firmie Artmedik Sp. z o.o. Prowadzi popularnonaukowy kanał i bloga Łukasz Zieliński – Naukowo o Zdrowiu.

Więcej
Jakub Kruszelnicki (Polska)

Jakub Kruszelnicki (Polska)

Pracuje w projektach innowacyjnych od 2007 roku. Sprawował funkcję Dyrektora Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej. Współtwórca akceleratora innowacji Creative Labs, który koncentruje się na korporacyjnym programie STARTBOX i działalności brandingowej StartUp.

Więcej
Jan Chełkowski (Polska)

Jan Chełkowski (Polska)

Jest ekspertem w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym (PPNT). Od 8 lat doradza organizacjom biznesowym w zakresie budowania kultury innowacyjności. Trener i konsultant w zakresie zarządzania własnością intelektualną. Absolwent programu Top 500 Innovators, przez wiele lat Członek Zarządu Stowarzyszenia zrzeszającego alumnów tego programu

Więcej
Marcin Gołębicki (Polska)

Marcin Gołębicki (Polska)

Uznany eksperte w dziedzinie Life Science, koncentrującym się na produktach medycznych, sztucznej inteligencji i telemedycynie. Jego prawie 20-letnia ścieżka kariery w branży urządzeń medycznych prowadziła przez Johnson i Johnson, Boston Scientific Corporation, St. Jude Medical i Abbott. Jest współwłaścicielem i partnerem zarządzającym w KCRI – wiodącej firmie badawczej w Europie.

Więcej
Lech Kaniuk (Polska)

Lech Kaniuk (Polska)

Seryjny przedsiębiorca, współwłaściciel kilkunastu spółek, ekspert od innowacji i skalowania biznesu, współautor sukcesów takich marek jak PizzaPortal, iTaxi, Bean & Buddies czy SunRoof. Prelegent, mentor, wykładowca. Autor książki „ Siła Pędu”

Więcej
Justyna Uman - Ntuk (Polska)

Justyna Uman – Ntuk (Polska)

Na co dzień zajmuje się innowacyjnymi technologiami w medycynie. Współtwórczyni MEDmeetsTECH – platformy łączącej świat medycyny, technologii oraz biznesu. Aktywnie działa na rzecz zwiększenia wykorzystania druku 3D w medycynie spersonalizowanej, budując społeczność i wydarzenia pod nazwą Printed Health.

Więcej
Maksymilian Bielecki (Polska)

Maksymilian Bielecki (Polska)

Doktor n. humanistycznych, psycholog. Adiunkt w katedrze Neuronauki Poznawczej i Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Od kilkunastu lat zajmuje się projektami dla biznesu. Jest współzałożycielem Centrum Innowacji HumanTech działającego na Uniwersytecie SWPS. Obecnie Centrum współpracuje m.in. ze startupem AdEmotion.

Więcej
Robert Obara (Dolina Krzemowa, USA / Polska)

Robert Obara (Dolina Krzemowa, USA / Polska)

Inżynier i wynalazca z 18 amerykańskimi patentami oraz 25-letnim praktycznym doświadczeniem w pracy w działach R&D takich firm jak Stryker Neurovascular, J&J, Cardima Inc., Cardiometrics. Pracował przy projektowaniu, testowaniu i wdrażaniu urządzeń medycznych na rynek. Posiada praktyczną znajomość tego jak działa Krzemowa Dolina gdzie spędził 35 lat).

Więcej
Jacek Kubrak (Polska)

Jacek Kubrak (Polska)

Twórca innowacyjnych projektów inwestycyjnych oraz rozwiązań technologicznych. Wspólnie z partnerami zbudował pierwszą polską prywatną firmę w branży kosmicznej Creotech Instruments S.A. Pozyskał dla niej inwestora strategicznego, jakim jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Więcej
Dr. inż. Janusz Marszalec, MBA (Finlandia/Polska)

Dr. inż. Janusz Marszalec, MBA (Finlandia/Polska)

Naukowiec, przedsiębiorca, wykładowca przedsiębiorczości i zarządzania na Politechnice Warszawskiej. Jest założycielem i prezesem Centrum Edisona firmy informatycznej JMC. Spędził ponad 15 lat w fińskich klastrach innowacji i wysokich technologii w Oulu i Helsinkach.

Więcej
Mateusz Broniarek (Szwecja/Polska)

Mateusz Broniarek (Szwecja/Polska)

Ponad 10-letnie doświadczenie jako przedsiębiorca w wielu polskich i szwedzkich firmach w dziedzinach marketingu, programowania, nieruchomości, a przede wszystkim FinTechu. Założyciel sztokholmskiego startupu fintechowego – Finmate, który buduje narzędzia dla innych spółek branżowych.

Więcej
Konrad Frontczak (Polska)

Konrad Frontczak (Polska)

Broker technologii, manager, współpracujący z inwestorami, startupami, MŚP oraz dużymi podmiotami z Polski i zagranicy, wspierający ich rozwój technologiczny. Reprezentuje zagraniczne firmy i inicjatywy na rynku polskim. Absolwent Uniwersytetu Stanforda. Stworzył kilka firm na rynku polskim.

Więcej
Hubert Anyżewski (Polska)

Hubert Anyżewski (Polska)

Specjalizuje się w tworzeniu strategii dla produktów i usług z obszaru fin-tech. Zajmuje się badaniem użyteczności, projektowaniem interakcji i tworzeniem innowacji w organizacjach. Globalny ekspert Google z obszaru Product Design (certyfikowany Sprint Master). Zarządzał w Delloitte Consulting CE linią biznesową Experience Design na region Centralnej Europy.

Więcej
Konrad Maj (Polska)

Konrad Maj (Polska)

Psycholog społeczny, kierownik Centrum Innowacji na Uniwersytecie SWPS.

W pracy naukowej koncentruje się na zagadnieniach związanych z wpływem społecznym (głównie perswazją językową). W tym kontekście analizuje różnice między wpływem społecznym a manipulacją.

Więcej
Agnieszka Skala (Polska)

Agnieszka Skala (Polska)

Prowadzi badania nad startupami oraz zajęcia z przedsiębiorczości technologicznej. Współtworzyła i od 2011 roku zarządza Szkołą Przedsiębiorczości Innovation Nest SPIN.

Jest członkiem Rady Programowej Fundacji Startup Poland i autorką metodyki badawczej prowadzonych od 2015 roku badań „Polskie Startupy”, które koordynuje i nadzoruje naukowo.

Więcej
Mateusz Czerwiński (Polska)

Mateusz Czerwiński (Polska)

Od 2010 roku w Warsaw Convention Bureau odpowiedzialny za planowanie i realizację działań marketingowych Warszawy jako destynacji spotkań, kontakty z zagranicznymi klientami, nadzór nad badaniami lokalnego rynku MICE oraz współpracę z warszawskim środowiskiem naukowym. W latach 2015-2018 dyrektor działu Warsaw CvB w Warszawskiej Organizacji Turystycznej. Od czerwca 2018 roku pełni funkcję Wiceprezesa WOT.

Więcej
Magdalena Janczewska (Polska)

Magdalena Janczewska (Polska)

Do lipca bieżącego roku Prezes zarządu NanoThea – spółki działającej w obszarze radiofarmaceutyków i terapii onkologicznej. Absolwentka Biotechnologii Politechniki Warszawskiej, oraz MBA realizowanego we współpracy Polsko-Amerykańskiej. Przedsiębiorca z przeszłością naukowca, wyróżniona w konkursie Biznes Woman Roku w 2016 roku.

Więcej
Grzegorz Onichimowski (Polska/Norwegia)

Grzegorz Onichimowski (Polska/Norwegia)

Doświadczony przedsiębiorca i menadżer z ponad 30-letnią praktyką w sektorach energetycznym i IT. Współtwórca i długoletni prezes zarządu Towarowej Giełdy Energii. Wykładowca Uczelni Łazarskiego i innych szkół wyższych.

Więcej
Robert Sot (Polska)

Robert Sot (Polska)

Zastępca dyrektora Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM) UW. W latach 2010-2013 Dyrektor Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej
Katarzyna Modrzejewska (Polska)

Katarzyna Modrzejewska (Polska)

Kierownik Działu Badań i Analiz Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej. Przewodnicząca zespołu współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym w Uczelnianej Radzie ds. Jakości Kształcenia Politechniki Warszawskiej.

Więcej
Ahmad Piraiee, MBA (Polska/ Iran)

Ahmad Piraiee, MBA (Polska/ Iran)

Był odpowiedzialny za komunikację oraz strategię największego korporacyjnego funduszu inwestycyjnego, Startup Collider, ustanowionego przez PwC w 23 krajach, a także największego funduszu inwestycyjnego w Polsce, mAccelerator, ustanowionego przez mBank.

Więcej
Marta Lefik (Polska/USA)

Marta Lefik (Polska/USA)

COO, BMVO Więcej informacji wkrótce

Więcej
Paweł Kustosz (Polska)

Paweł Kustosz (Polska)

Jest współzałożycielem i CEO ProBiostructures, Centrum Biologii Strukturalnej IIMCB – przedsięwzięcia komercyjnego w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie, najlepszym polskim instytucie medycyny molekularnej.

Więcej
Tomasz Kierul (Polska/USA)

Tomasz Kierul (Polska/USA)

Kierował inicjatywami na amerykańskich uniwersytetach, w organizacjach non-profit (NGO), międzynarodowych startupach, które doprowadziły do zebrania ponad 100 milionów dolarów wsparcia. Jest także wykładowcą na Boston University i zasiada w Radzie Dyrektorów Association of Fundraising Professionals w Nowym Jorku.

Więcej
Prof. Wiesław Nowiński (Polska/Singapur/USA)

Prof. Wiesław Nowiński (Polska/Singapur/USA)

Laureat Oscara Radiologicznego. Autor komputerowej mapy mózgu i laureatem wielu prestiżowych światowych nagród, w tym III edycji konkursu „Wybitny Polak” i autor wielu patentów, Prof. Nowiński odkrył funkcjonalną lateralność jądra podwzgórza – główny cel w chirurgicznym leczeniu choroby Parkinsona i innych zaburzeń neurologicznych,

Więcej
Arno Zimmerman (Germany)

Arno Zimmerman (Germany)

Clenatech innovator, Berlin Arno jest berlińskim innowatorem w obszarze Cleantech. Zainicjował Inkulab, jeden z pierwszych na świecie inkubatorów startupów chemicznych, prowadzących m. in.i konkurs dla start-upów. Jest współzałożycielem Coolar i został trafił na listę Forbesa 30 Under 30. Obecnie pracuje jako naukowiec skupiając się na ekonomicznej i środowiskowej ocenie wykorzystania technologii utylizacji CO2 na Uniwersytecie […]

Więcej
Paweł Huras (Polska)

Paweł Huras (Polska)

Z wykształcenia socjolog, pracuje jako badacz społeczny w Dziale Badań i Analiz, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, gdzie realizuje badania m.in. z zakresu: transferu technologii, współpracy nauki i biznesu, jakości kształcenia.

Więcej
Piotr Sawicki (Polska)

Piotr Sawicki (Polska)

Architekt, urbanista i konsultant na rynku nieruchomości od 2003 roku. Do 2016  wspólnik i prezes zarządu w biurze projektowym SAWAWA oraz członek zarządu OW SARP (Stowarzyszenie Architektów Polskich). 2017 / 2018 zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy, odpowiedzialny m.in. za Studium Miasta i Program Rewitalizacji. 2018 / 2019 zastępca dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego.

Więcej
Klaudia Proniewska (Polska)

Klaudia Proniewska (Polska)

Wieloletni analityk obrazów medycznych związanych z kardiologią interwencyjną. Uczestnik programu TOP500 Innovators na uniwersytetach w Cambridge i Oksfordzie w Wielkiej Brytanii. Z pasją pracuje nad wprowadzaniem nowoczesnych technologii do edukacji w zakresie medycyny  np. rzeczywistości rozszerzonej.

Więcej
Artur Skiba (Polska)

Artur Skiba (Polska)

Prezes międzynarodowej agencji rekrutującej specjalistów i menedżerów. Ekspert z zakresu rekrutacji i zarządzania. Absolwent SGH oraz Southern Denmark University w Odense. Od 2000 roku w Antal International, od 2004 roku dyrektor zarządzający.

Więcej